Apple vraj do tretice chystá ďalšie bezdrôtové slúchadlá AirPods, niečo tu ale nehrá do karát – Mobil.sk

Chceli by ste slúchadlá Apple AirPods Pro, ale zdajú sa vým príliš drahé. Nuž spoločnosť Apple možno pripravuje riešenie práve pre vás. Aspoň tak to tvrdí jeden z taiwanských dodávateľov Apple.

Spoločnosť Apple je konzervatívnou spoločnosťou, ktorá sa v prípade predstavovania nových produktov zvykne držať presného plánu. Teda aspoň tak tomu bolo v minulosti. No s rozvíjajúcim sa trhom a potrebou diverzifikovať portfólio produktov, aby firma zacielila na rôzne skupiny používateľov, začína byť predstavovanie nových produktov do značnej miery neprehľadné.

Veľmi dobrým príkladom je napríklad nový iPhone 9, ktorý má byť lacným iPhonom pre masy a mal by byť predstavený už v priebehu marca tohto roka. Apple zvykne nové iPhony obyčajne predstavovať v septembri, no keďže sa počet modelov iPhonov rozrastá, spoločnosť Apple musela siahnuť po inom dátume predstavenia, aby lacný iPhone nevykrádal predaje drahších modelov.

Podobne je to aj s iPadmi Pro, ktoré zvyknú uzrieť svetlo sveta v októbri. Tento rok sa však spoločnosť Apple rozhodla aj pre jarné predstavovanie, takže nové modely iPadov Pro môžeme očakávať zhruba v čase, keď má prísť nový lacný iPhone 9. Najnovšie správy ale hovoria, že noviniek sa dočká aj iný rad príslušenstva s logom nahryznutého jablka.

apple airpods pro
Apple Airpods Pro / zdroj: Apple

Nemenovaný taiwanský dodávateľ komponentov pre Apple sa podľa webu PhoneArena vyjadril, že cupertinská spoločnosť chystá ďalší model bezdrôtových slúchadiel AirPods s prívlastkom Pro Lite. Malo by sa teda jednať o špunty bez nejakej funkcie (pravdepodobne potlačenie okolitých ruchov) alebo s horšími parametrami. Hoci nie sú známe žiadne ďalšie detaily ohľadom parametrov slúchadiel, je tu jeden aspekt, ktorý je nám nejde do hlavy.

Apple už jeden model “Lite” slúchadiel má a sú nimi klasické AirPods. Značka ich predáva za cenu 179 €, pričom za 229 € môže mať zákazník ten istý model s bezdrôtovo nabíjateľným púzdrom. Slúchadlá AirPods Pro stoja 279 €. Rozmýšlame teda, či ich Apple nacení pod tieto cenové relácie, čo by veľmi nedávalo zmysel alebo ich umiestni niekde na úroveň 239 €. Ak by ich Apple zbavil iba bezdrôtovo nabíjateľného púzdra, nedávalo by zmysel nazývať slúchadlá inak. Ak im uberie ďalšiu funkciu, spoločnosť by musela ísť s cenou niekde na úroveň klasických AirPods, čo je z marketingového hľadiska rovnako nezmyselné.

Možno taiwanský zdroj len zle zaradil chystané slúchadlá, ktoré sú v skutočnosti novou generáciou nejakého súčasného modelu. Alebo chce Apple predstaviť veľmi lacné slúchadlá, ktoré by zobrali vietor z plachiet čínskym výrobcom lacných napodobenín, čo však nie je štýl Apple. Vo výsledku si na odpoveď budeme musieť počkať. Sami sme zvedaví.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright Zitub.com 2020