Bu Xiaomi modellerine sahip olanlar çok şanslılar! – Teknolojioku

Hem dünyada hem de ülkemizde hayli popüler olan akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi yeni arayüz sürümünün world versiyonu için geri sayıma geçti.

Bilindiği üzere Xiaomi marka akıllı telefonlarda MIUI isimli arayüz kullanılıyor. Pek çok kullanıcıya göre bu arayüz Android tarafındaki en başarılı arayüzlerden biri. Aslında son dönemde Xiaomi’nin yeni güncellemelerde bazı sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. Fakat bu sıkıntılar yine de MIUI’ın başarısına gölge düşüremez.

Bu Xiaomi modellerine sahip olanlar çok şanslılar!

Malum Çinli üretici 2020 içerisinde yayınladığı bazı güncellemeleri defalarca geri çekmek zorunda kalmıştı. Bazı güncellemeler sonrasında ise kullanıcılar performans sorunları yaşamaya başlamıştı.

Tüm bu olumsuz tabloya rağmen Xiaomi’nin MIUI tarafında başarılı bir performans sergilediğini söyleyebiliriz. Peki Xiaomi’nin yeni arayüz sürümü MIUI 12 hangi telefonlara gelecek?

Çinli şirket geçtiğimiz günlerde MIUI 12 World sürümünün dağıtımına başlanılacağını açıkladı. Dilerseniz world sürümü alacak olan modellere aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

Videoda yer almayan bazı güncel modeller olduğunu bizler de fark ettik. Muhtemelen önümüzdeki süreçte Xiaomi bu modeller arasına bazı eklemeler gerçekleştirecektir. Fakat hali hazırda güncelleme alacak olan modellerin tamamı bunlar diyebiliriz.

Öte yandan dip not olarak şunu da hatırlatmak istiyoruz. Şartlar ne olursa olsun yeni gelen güncellemeyi telefonunuza indirmeden önce bir süre beklemenizi tavsiye ederiz. Güncelleme çıktıktan sonra birkaç gün içerisinde kullanıcılardan herhangi bir şikayet almazsa o zaman gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz. Aksi takdirde o şikayetleri belirten kullanıcılardan birisi de siz olabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright Zitub.com 2020