Ciężko uwierzyć, że za smartfon z 6 GB RAM i poczwórnym aparatem zapłacisz tylko 375 złotych! – gsmManiaK.pl

Szukasz taniego smartfona z czystym Androidem, NFC i 6 GB RAM? W 2020 roku możesz go mieć już za 375 złotych. Cubot Observe 20 Professional oferuje świetne wyposażenie, dużą baterię i cztery aparaty w cenie, w którą ciężko uwierzyć.

Cubot Observe 20 Professional to bardzo tani smartfon – tak tani, że dopisek „Professional” może się wydawać śmieszny. Prawda jest jednak taka, że za 100 dolarów oferuje naprawdę bogate wyposażenie i nie trzeba go skreślać tylko dlatego, że nie pochodzi od najbardziej znanego producenta. Przyjrzyjmy się, dlaczego warto go kupić, mając do wydania 375 złotych.

Zacznijmy od wyglądu – to połączenie dobrego w tej cenie screen-to-body ratio z tylnym panelem, który mocno nawiązuje do flagowców Huawei. Nawet nie patrząc na cenę smartfon może się podobać. Dodajmy do tego złącze jack w formacie 3.5 mm oraz (!) NFC służące do płatności zbliżeniowych i dostajemy rzadko spotykany za takie pieniądze zestaw. Port USB-C to również rarytas za mniej niż 400 złotych.

Cubot Note 20 Pro/fot. Cubot

Cubot Observe 20 Professional/fot. Cubot

Cubot Observe 20 Professional jest wolny od powszechnej wady tanich chińskich telefonów – zamiast pełnego błędów oprogramowania producent postawił na czystego Androida. Dzięki temu połączenie MediaTeka Helio P60 oraz aż 6 GB RAM (przypomnę, że sporo smartfonów za więcej niż 1000 złotych nadal ma mniej pamięci operacyjnej) przełoży się na płynną pracę systemu.

Na tylnym panelu zlokalizowano cztery aparaty fotograficzne. Co ciekawe, stoją za nimi całkiem dobre matryce. Główna to Sony IMX486 o rozdzielczości 12 MP, jest też obiektyw portretowy o rozdzielczości 20 MP (to też matryca Sony). Przeznaczenie dwóch pozostałych nie jest dla mnie jasne, ale szczerze powiedziawszy, to bym się nimi nie przejmował. Dwie podstawowe wystarczą do zrobienia dobrego zdjęcia w urządzeniu tej klasy.

Wisienką na torcie pozostaje spora bateria. Cubot Observe 20 Professional jest zasilany przez ogniwo o pojemności 4200 mAh, a przy wyświetlaczu w rozdzielczości HD+ powinno się to przełożyć na cały dzień bardzo intensywnego użytkowania – lub półtora do dwóch, jeśli nie będziemy cały czas korzystać z ekranu.

Cubot Note 20 Pro/fot. Cubot

Cubot Observe 20 Professional/fot. Cubot

Tylko dzisiaj, czyli 16 września 2020 roku, Cubot Observe 20 Professional w wersji z 6 GB RAM i 128 GB przestrzeni na pliki użytkownika może być Twój za 375 złotych – aż o 40 dolarów taniej, niż wynosi jego regularna cena na rynku.

Artykuł powstał we współpracy z marką Cubot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright Zitub.com 2020