Dev Borsa Aniden Kapandı! Bitcoin Dakikalar İçinde Onmilyonları Sildi – Kriptokoin.com

Kriptokoin.com – Kripto para borsası BitMEX aniden kapandı ve Bitcoin 9.900 dolardan keskin bir düşüş yaşayarak 9.500 dolara kaydı. Net sitesine erişebilen kullanıcılar, ticaret platformunun şu anda kapalı olduğunu ve şirketin mümkün olduğunca hızlı bir şekilde borsayı çevrimiçi hale getirmek için çalıştığını bildirdi. Bu haberlerden 1,5 saat sonra borsa aktıif hale geldi. Geçtiğimiz 24 saat içinde BitMEX’in aniden kapanması nedeniyle 11,four milyon dolardan fazla lengthy pozisyon tasfiye edildi.

BitMEX aniden kapandı! Bitcoin 500 doları sildi

Ticaret platformuna erişim kesildiğinde, hem net kullanıcılarının hem de API yatırımcılarının erişimine açık değildi. Kripto para borsası BitMEX, ticaret motoruyla ilgili sorunlar yaşadıklarını açıkladı. BitMEX kullanıcılarının paylaştığı duyuruların ekran görüntülerine göre, borsa ticaret platformunu mümkün olan en kısa sürede tekrar çevrimiçi hale getirmeye çalıştıklarını söyledi.  

Kullanıcılar BitMEX’in ani kesintisinden şikayet ederek sosyal medyaya akın ediyordu. Bu duruma neyin yol açtığı veya borsanın ne zaman tekrar faaliyete geçeceği belirsizdi. Borsanın ani kapanışından sonra, Bitcoin’in fiyatı birkaç dakika içinde neredeyse 500 dolar düştü ve aşağı doğru ivmesine devam edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor. Datamish’ten elde edilen veriler, yalnızca son 24 saat içinde 11,four milyon dolar lengthy pozisyonunun ve 5,eight milyon dolar brief pozisyonun BitMEX’te tasfiye edildiğini gösteriyor.

BitMEX’te 11,four milyon dolar lengthy ve 5,eight milyon dolar brief tasfiye edildi

Son birkaç aydaki her Bitcoin fiyat hareketi BitMEX’te büyük tasfiyeler başlattığından, kullanıcıların hayal kırıklığının zirveye yaklaştığı açık. Birçoğu BitMEX’i başka bir “borsa” için terk edeceklerini söyledi.

Birçok kullanıcı hesaplarına giriş yapamadığını bildirirken, bazıları da BitMEX üzerindeki XBTUSD sözleşmelerinin doğrudan sıfıra gittiğini bildirdi. Borsa bu iddiaların ortasında 1,5 saat sonra aktif hale geldi. Türev araçlar, tüm sermayenin tehlikede olduğu riskli bir yatırım işidir, bu nedenle ani kesinti süreleri yatırımcılar için ciddi zararlara yol açabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *