Evrensel Temel Gelir Uygulaması Başlıyor ve Kullanıcılara Ücretsiz Kripto Veriyor – Kriptokoin.com

Kriptokoin – Circles, Ethereum blok zincirine dayanan evrensel temel gelir uygulaması.

Circles Projesi Başlatıldı

“Blockchain’de Temel Gelir” vaat eden iddialı bir kripto projesi olan Circles bugün başlatıldı.

XDai Ethereum yan zincirinde yeni başlatılan Circles, kullanıcılarından her birine “Circles” adı verilen bir kripto para birimi biçiminde temel bir gelir sağlıyor. Teorik olarak, şu anda belirsiz olan bir Circles’ın değeri, ağı daha fazla insan kullandıkça artacak.

Protokol her hafta tüm kullanıcılarına Circles veriyor. Kaydolduktan sonra 100 Circle alacaksınız. Ardından, her hafta yaklaşık 14 Circle almaya hak kazanıyorsunuz. Böylelikle Circles’ın değeri her yıl %7 artacak.

Şimdi herkes bir hesap oluşturabiliyor. Ancak sitedeki sık sorulan sorular bölümünde açıklandığı üzere three kişiyi platforma davet etmeniz gerekiyor. Siz de bu linkten kaydolarak sisteme dahil olabilirsiniz.

Evrensel Temel Gelir

Corona virüsü evrensel temel geliri küresel bir tartışma konusu haline getiriyor. Pandeminin tam da ortasında evrensel temel gelir (UBI) bir an yaşıyor. Ulusal kilitlenmeler dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde işsizliği artırırken, dünyanın en ihtiyatlı ülkelerinden bazıları bile bu durumdan etkileniyor.

Almanya’da corona virüsü salgınının ikinci dalgası yaşanırken girişimlerini sürdüren Berlin merkezli şirket, diğer kullanıcıları yalnızca şahsen tanıyorsanız doğrulama yapmanızı tavsiye ediyor. Ancak, birçok kullanıcı davetiye kodlarını Twitter’da zaten yayınlamış durumda.

Tokenlarınızı yalnızca measurement “güvenen” kişilere gönderebilirsiniz. Circle terimleriyle güvenmek, sizinle başka bir kişi arasında doğrudan bir bağlantı olduğu anlamına gelir. Ancak, Circles “işlemsel güven” özelliğinin bir parçası olarak, güvendiğiniz arkadaşınızın belief ağındaki kişilere de Circles gönderebilirsiniz.

Proje uzun zamandır gündemde idi. Başlatıcı Martin Köppelmann, bir tweet’te fikrin yaklaşık yedi yıl önce tasarlandığını söyledi. Piyasaya sürüldükten sonra, internet sitesi faaliyetini ele almak için mücadele etti ve sunucuları çöktü.

Circles şimdi kripto evreninin yoğun ilgisi ile karşı karşıya.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright Zitub.com 2020