Google vám umožní ukuchtiť si vlastné Emoji smajlíky v Emoji Kitchen – TECHBOX.sk

Ak vám niekedy chýbal v ponuke Emoji špecifický smajlík alebo symbol, čoskoro si ho budete môcť jednoducho sami vytvoriť. Súčasťou klávesnice Gboard od Google sa totiž stane takzvaná Emoji kuchyňa.

Konzorcium Unicode rozširuje štandardizovaný zoznam Emoji smajlíkov a znakov pomerne často a prispieť doň dokonca môžete aj vy. Existujúce Emoji sa však rozšírenia o ďalšie varianty tak skoro (ak vôbec) pravdepodobne nedočkajú. Z tohto dôvodu do hry nastupuje Google, ktorý do svojej klávesnice Gboard zabudoval doplnkové Emoji v zvláštnych aj vtipných kombináciách.

ZDROJ | Google

Čo sa stane, keď skombinujete Emoji opice s kaktusom? Že vám nenapadol opičí kaktus? Dizajnérom v Google zjavne áno, preto ho zakomponovali do novej funkcie Emoji Kitchen. Takýmto spôsobom vám klávesnica Gboard v najnovšej beta verzii môže ponúknuť rôzne kombinácie najznámejších Emoji smajlíkov a znakov, ktoré toho majú vo svojej pôvodnej podobe pramálo spoločného.

ZDROJ | Google

Aj keď by sa mohlo na prvý pohľad zdať, že Emoji Kitchen ponúkne úplnú slobodu v tvorbe vlastných Emoji, opak je pravdou. Z oficiálneho predstavenia funkcie vyplýva, že o všetky kombinácie sa postarali dizajnéri spoločnosti Google. Ak nejakú kombináciu dizajnéri nenakreslili, v ponuke novej funkcie ju bohužiaľ nenájdete.

ZDROJ | Google

Ak si chcete Emoji Kitchen vyskúšať aj vy, okrem inštalácie a aktivácie klávesnice Gboard sa budete musieť zapojiť aj do programu beta testovania. V prípade testovacích programov je potrebné počítať s častejšími aktualizáciami klávesnice, ako aj s prípadným výskytom chýb a nedokonalostí v softvéri.

ZdrojGoogle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *