GTA V už predalo viac ako 130 miliónov kópií, darí sa aj Red Dead Redemption 2 – CentrumHer.eu

GTA V a Crimson Useless Redemption 2 sa tešia skvelým predajom.

GTA V neprestáva prekvapovať ani po takmer 7 rokoch od vydania. Niektoré hry sa v TOP 10 rebríčkoch predajnosti držia prvé týždne. GTA V sa v nich pravidelne objavuje ešte aj dnes. Preto nikoho nemôže prekvapiť, že hra predala už viac ako 130 miliónov kópií.

Pod týmto skvelým číslom sa podpísala aj chytrá politika predávania hry. Tá vyšla v roku 2013 najprv na Ps three a Xbox 360. O rok neskôr vyšla na súčasnú generáciu konzol a nakoniec, v roku 2015, konečne aj na PC.

Prečítajte si aj:
Toto je najkrajší grafický mód do GTA V – Trailer

Každopádne, medzi hlavné zdroje príjmov štúdia Rockstar a Take-Two patria zárobky z GTA On-line. V ňom hráči na mikro-transakciách utrácajú stovky miliónov dolárov.

Darí sa aj Crimson Useless Redemption 2

Crimson Useless Redemption 2 nie je na trhu ešte ani len dva roky. Hra vyšla v Októbri 2018 a odvtedy zaznamenala viac ako 31 miliónov predaných kusov. Čísla GTA V asi nikdy atakovať nebude, no rozhodne sa nemá za čo hanbiť.

Mohlo by vás zaujímať:
Crimson Useless Redemption 2 čeština – Data, kedy vyjde PC verzia?

Otázkou je, akým smerom sa Rockstar pohne. Vývoj komplexných otvorených svetov, aké série GTA a RDR ponúkajú, je veľmi dlhý. A hoci sa tento vývoj vypláca, akcionári Take-Two nadšení nie sú. Tlačia na Rockstar, aby hry vydával častejšie, ako len raz za 5 rokov.

Aj preto je možné, že Rockstar bude popri týchto veľkých hrách vyvíjať aj nejaké “menšie”. Už dlhšie sa špekuluje o Bully 2, či dokonca hre Agent, ktorú štúdio v roku 2007 ohlásilo ako Ps three exkluzivitu a odvtedy sme o nej nepočuli.

GTA 6 má byť menšie než predchodca. Vychádzať bude po častiach

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem, alebo s mojou priateľkou Saši 🙂

Marek Jaroš
News Reporter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X