İnternet paketiniz ay sonuna kadar dayanmıyorsa dikkat – Hürriyet

Akıllı telefonları akıllı hale getiren hiç şüphesiz internetin ta kendisi. Dolayısıyla web üzerinden pek çok platformu yoğun olarak kullanıyor ve günlük işlerimizi hallediyoruz. Diğer yandan YouTube, Instagram, Fb dahil pek çok sosyal medya platformunu da pek çoğumuz yoğun olarak kullanıyor. Ancak bu medya araçları, dikkat edilmediğinde web paketlerini hızlıca tüketebiliyor ve kullanıcılar zor durumda kalabiliyor.

İnternet paketlerinin hızla tükenmemesi için kullanıcıların izleyeceği yollar elbette var. Örneğin WiFi hattında daha çok kalmaya dikkat ederek işe başlayın. Evdeyken halen mobil hattınızı kullanıyorsanız ay sonunu getirmeniz biraz zor olabilir. Elbette bu sözümüz evinde sabit interneti olmayanlar için geçerli.

Diğer yandan sosyal medya araçlarının otomatik video oynatma özelliklerini gözden geçirin. Twitter ve Fb dahil pek çok uygulama, measurement bu opsiyonu sunuyor. Otomatik video oynatma özelliğini kapattığınızda karşınıza çıkan her video siz istemediğiniz sürece oynamayacak, bu da web kullanımını gereksiz yere yapmamanızı sağlayacak. İlgili platformlarda Ayarlar altında bu değişikliği kolayca yapabilirsiniz.

Netflix ve türevi platformları kullanıyorsanız mobil hattınızdan movie ve dizi izlemek yerine bu içerikleri WiFi üzerindeyken telefonlara indirip cihaz içinden seyredebilir, aynı şekilde YouTube’ta da abonelik sisteminden faydalanarak yine videoları cihaza yükleyerek kota derdinden kurtulabilirsiniz.

class=’cf’>

YOUTUBE VE INSTAGRAM’I SINIRSIZ KULLANMAYA NE DERSİNİZ?

Peki WhatsApp, Fb, Instagram, YouTube’u web sınırlaması olmadan kullanmaya ne dersiniz? Vodafone‘un web kullanımı konusunda kullanıcıları fazlasıyla rahatlatacak Vodafone Crimson’in bu yeni tarifelerine yakından bakalım:

Eğer Vodafone Crimson kullanıyorsanız ve tarifelerinizin içerisinde ücretsiz olarak verilen Cross paketleriyle  , WhatsApp, Fb, Instagram, YouTube, Twitter, Spotify ve Fb Messenger uygulamalarını sınırsız olarak kullanabilirsiniz üstelik hiçbir ek işlem yapmanıza da gerek yok. Yani siz bu uygulamalarda ne yaparsanız yapın, web hakkınızı kullanmış olmuyorsunuz. Bu sayede zaten az önce saydığımız önerilere de uymaya gerek kalmadan, doğrudan tarifeniz sayesinde bu dertten kurtulabiliyorsunuz.

Ayda 59 TL’den başlayan fiyatlarla sunulan yeni Crimson tarifelerinin web içeriği ise 20 GB’dan başlıyor.

News Reporter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X