Kamera savaşında galip Huawei P40 olacak! İkinci kim? – TeknoBurada

Huawei, kamera savaşında rakiplerini tokat manyağı yapacak Huawei P40 ile karşımıza çıkacak. Huawei P40, şov yapacak şov!

Çinli teknoloji devi Huawei, Google’dan daha doğrusu Donald Trump ve yönetiminin yaptırımlarına rağmen dimdik ayakta durmaya hatta büyümeye devam ediyor. Huawei, Google Servisleri’nden mahrum bırakılmasına rağmen kendi yolunu bulmuş ve Huawei Servisleri ile karşımıza çıkmıştı.

Türkiye’de de servis konusunda arkasına Turkcell’i alan Çinli teknoloji devi, Mart ayında tanıtacağı amiral gemisi modeli ile kamera konusunda şov yapacak.

Huawei P40 kamerası ile şov yapacak!

Geçtiğimiz hafta tanıtılan Xiaomi Mi 10 Pro modeli DxOMark‘tan aldığı puan ile zirveye oturmuştu. Xiaomi’nin bu liderliği çok kısa sürecek gibi görünüyor. 2020’nin modası bildiğiniz gibi 108 Megapiksel çözünürlük olacak. Samsung ve Xiaomi’nin uyduğu bu pazarlama politikasına Huawei ortak olmayacak gibi görünüyor.

Leica ile el sıkıştıktan sonra kamera konusunda harikalar yaratan Huawei’nin bu yılki amiral gemisinde 108 Megapiksel yerine 52 Megapiksellik bir sensör kullanacağı ortaya çıktı.

Sony IMX700 sensörünü kullanacak olan Huawei‘nin, Samsung‘un Galaxy S20 modellerini tokatlayacağını söyleyebiliriz. Galaxy S20 ailesinde yer alan Sony IMX555 sensörünün IMX700‘den daha kötü performans sergileyeceği aşikar.

Huawei 100 megapiksel

Beşli kamera kurulumu ile gelecek olan Huawei‘nin yeni amiral gemisi modellerinin başarılı olup olamayacağı fiyat aralığına bağlı. Google Servisleri olmayan bir telefonun 1.000 dolardan fazla etmeyeceği bir gerçek. Eğer Huawei, Samsung gibi 1.000 dolar bandını geçerse globalde pek başarılı olamayabilir.

Sony IMX700 ile çekilen fotoğraf henüz maalesef ki bulunmuyor. Ancak geçtiğimiz günlerde P40 ile telefoto lens ile çekilen fotoğrafın Weibo üzerinden sızdırıldığını belirtelim. Netliği, keskinliği ve renk doğruluğu ile dikkat çeken fotoğrafa aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Huawei P40

Gücünü Kirin 990 yonga seti ve 12 GB RAM‘den almasını beklediğimiz telefonda damla çentik şeklinde ön kamera yer alacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright Zitub.com 2020