Microsoft oznámil, kedy vyjde Xbox Series X a odložil Halo Infinite – Xboxer

Microsoft dnes nadránom oznámil hneď dve veľké novinky zo sveta Xboxu. Tou prvou je potvrdenie aspoň približného dátumu vydania novej konzoly Xbox Collection X.

Microsoft oznámil, že konzola Xbox Collection X vychádza už v novembri/listopadu 2020, pričom vydanie budú sprevádzať tisíce hier zo spätnej kompatibility, viac ako 50 úplne nových hier vo vývoji pre Xbox One a Xbox Collection X, nové hry vyvinuté exkluzívne pre Xbox Collection X a dostupné v deň vydania cez Xbox Recreation Move a viac ako 40 hier vylepšených pre Xbox Collection X.

Medzi potvrdenými hrami nájdeme teda nasledovné:

  • Cross-gen tituly: Assassins Creed Valhalla, DiRT 5, Gears Techniques, Yakuza: Like a Dragon alebo Watch Canine Legion. Všetky tieto a mnoho ďalších hier podporuje technológiu Good Supply, vďaka čomu si ju stačí kúpiť len raz a hru môžete hrať vo verzii určenej na konzolu, ktorú máte.
  • Nové exkluzívne hry pre Xbox Collection X: The Medium, Scorn, Tetris Impact: Related a ďalšie
  • Optimized for Xbox Collection X: Future 2, Forza Horizon 4, Gears 5, Ori and the Will of the Wisps, Madden NFL 21 a ďalšie.

Celkovo bude hardvér novej konzoly podporovať pri vydaní viac ako 100 hier. Do toho si treba prirátať spätnú kompatibilitu, keˇžde konzola bude podporovať tisíce hier z Xbox One, Xbox 360 a pôvodnej Xbox konzoly, a využije pri nich aj technológie ako automatické HDR alebo Fast Resume, čo je niečo ako multitasking. Napokon však pri vydaní Xbox Collection X bude chýbať Halo Infinite.

Spravili sme ťažké rozhodnutie, odložiť vydanie našej hry na rok 2021, aby sme zaručili, že náš tím bude mať dostatok času na prinesenie takého Halo zážitku, aký napĺňa naše očakávania. Toto rozhodnutie je dôsledkom viacerých faktorov a výzev vrátane vplyvu COVID-19.

Chris Lee, šéf štúdia 343 Industries

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright Zitub.com 2020