Nový QLED televízor Samsung Terrace je stvorený pre exteriér, odolá aj vode – TECHBOX.sk

Samsung predstavil nový 4K UHD QLED televízor Terrace špeciálne navrhnutý na umiestnenie na záhradu či terasu. Vďaka certifikácii IP55 odolá prachu aj vode, vďaka čomu si príliš nemusíte lámať hlavu s jeho ochranou pred dažďom.

Samsung Terrace je vôbec prvým QLED televízorom so 4K UHD rozlíšením tejto značky, ktorý je oficiálne možné použiť aj v exteriéri. Dostupný bude s uhlopriečkami 55“ (140 cm), 65“ (165 cm) aj 75“ (190 cm). V priebehu leta Samsung predstaví aj jeho profesionálnu verziu určenú pre firmy.

ZDROJ | Samsung

Pripravenosť televízora na použitie exteriéri spočíva najmä v jeho certifikácii na úrovni IP55, ktorá značí jeho odolnosť voči vode a prachu. Samsung okrem toho prispôsobil aj jeho prevedenie pre jednoduchšie uchopenie na takmer akýkoľvek vonkajší povrch. Terrace má okrem toho ľahko zapadnúť do externých priestorov vďaka svojmu minimalistickému dizajnu hrúbke len 59,eight milimetra.

Problémom pri umiestnení bežného televízora do exteriéru zvyčajne nie je len vplyv poveternostných podmienok na jeho vnútornú elektroniku, ale aj nízka viditeľnosť obrazu spôsobená silnými odrazmi svetla. S tým si má Samsung Terrace poradiť pomocou vysokej svietivosti na úrovni 2 000 nitov, antireflexnej vrstvy a adaptívnej technológie pre automatickú úpravu jasu podľa osvetlenia.

ZDROJ | Samsung

Terrace pobeží na operačnom systéme Tizen, ktorého súčasťou sú aplikácie pre streaming video a audio obsahu, funkcie Multi View a Faucet View, ako aj hlasové ovládanie Bixby, Amazon Alexa a čoskoro aj Google Assistant. Novinka má okrem toho ponúkať aj rýchlu obnovovaciu frekvenciu, ktorej hodnota sa však bude od regióna okay regiónu značne líšiť.

ZDROJ | Samsung

V akej verzii a či vôbec nový televízor Samsung Terrace na slovenskom trhu uvidíme, v tejto chvíli zatiaľ nie je známe. Od dnešného dňa je dostupný v Spojených štátoch a v Kanade a neskôr v tomto roku aj v Nemecku, Austrálii a na Novom Zélande. O jeho uvedení na náš trh zatiaľ nebolo rozhodnuté.

ZDROJ | Samsung

Ak sa však Terrace na náš trh napokon dostane, po jeho boku by mal byť dostupný aj rovnomenný soundbar s podporou Wi-Fi a Bluetooth. Novému soundbaru samozrejme taktiež nechýba certifikácia IP55.

ZdrojTlačová správa

News Reporter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X