Popüler mesajlaşma uygulaması yasaklandı! – Teknolojioku

İnternet devi Google, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve TikTok ile isim benzerliği olan ve casusluk suçlamaları ile ciddi şekilde gündemde ses getiren ToTok iletişim uygulamasını Play Store’dan kaldırdı.

Popüler mesajlaşma uygulaması yasaklandı!

Bilmeyenler için belirtelim; mesajlaşma üzerine odaklanan ToTok, kullanıcılarına hızlı ve ücretsiz mesajlaşma olanağı sunarken, bunun yanında sesli görüşme imkanı da sağlıyor. 

Ancak WhatsApp ile neredeyse aynı arayüze sahip olan ToTok‘un, geçtiğimiz aylarda Birleşik Arap Emirlikleri‘nin “casusluk aracı” olduğu ortaya çıkmıştı. Birleşik Arap Emirlikleri ve genel olarak orta doğu bölgesinde milyonlarca kullanıcı tarafından indirilen uygulama üzerinden, kullanıcıların takip ederek bilgilerine ulaştığı iddia edilmişti. Bu iddia sonrasında hem Apple hem de Google, ToTok mesajlaşma uygulamasını marketlerinden süratle kaldırdı.

Fakat internet devi herkesi şaşırtan bir adım attı ve ToTok uygulamasını ocak ayında yeniden PlayStore’a ekledi. Aradan çok vakit geçmeden ve nedendir bilinmez, uygulama bugün bir kez daha Play Store’dan silindi. Bu adımın ardından gözler  Google‘a çevrilse de, internet devi henüz bu yeni kararın arkasındaki nedeni açıklamış değil. ToTok’un geliştiricisi ise tüm bu casusluk iddialarını kesinlikle kabul etmediğini dile getiriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright Zitub.com 2020