Sedmdesátiletý skialpinista se ztratil v Jeseníkách. Nefungoval mu mobil ani powerbanka – Novinky.cz

Polský skialpinista se ztratil svým kamarádům kolem šesté hodiny večer v oblasti Malého nebo Velkého kotle. „Sporadicky se kamarádům dovolal, ale pouze stačil říct, že sundal lyže a jde pěšky, protože je zraněný. To se mu mohlo stát osudným, protože v těch místech je až metr sněhu,“ uvedl horský záchranář Tomáš Skokan.

Podle záchranářů měl muž vybitý mobil a vadný kabel od powerbanky. Do terénu vyrazily tři týmy záchranářů a o pomoc požádali také polské kolegy. Skialpinista následně na krátko zprovoznil svůj mobil, a tak ho polští záchranáři lokalizovali.

„Po přibližně třech hodinách pátrání ve špatně přístupném terénu lyžaře našel tým ze stanice v Karlově. Ten se okamžitě spojil s dalšími a všichni začali organizovat přepravu na nějaké dostupnější místo,“ doplnil Skokan.

Muž byl vyčerpaný, podchlazený, ale zranění bylo lehké a nebylo potřeba ani ošetření. Záchranáři ho převezli na stanici, kde ho předali kamarádům. Horská služba upozornila návštěvníky hor, že se nemají vydávat sami do neznámého terénu.

Senior se ztratil kamarádům

Foto: Horská služba

News Reporter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X