Skreśliłeś Sony? No to patrz, jaką piękność pokażą w średniej półce! – gsmManiaK.pl

Do sieci trafiły rendery przedstawiające Sony Xperię 9, czyli najnowszego smartfona japońskiego producenta w średniej półce. Urządzenie prezentuje się bardzo elegancko, a do tego ma pracować na Snapdragonie 765. Kupisz?

  • Sony Xperia 9 to smartfon z potrójnym aparatem i ekranem 21:9.
  • Snapdragon 765 ma być SoC, który napędzi Xperię 9.

Tak wygląda świetna Xperia ze średniej półki

Kiedy Sony prezentowało smartfony z ekranami 21:9, chyba wszyscy mieliśmy wątpliwości. Tak wydłużone proporcje czynią dosięgnięcie każdego punktu na górze ekranu problematycznym, ale japoński producent widzi w tym przyszłość. Najlepszym dowodem jest dzisiejszy przeciek, który zdradza wygląd i specyfikację Sony Xperia 9.

Zacznijmy od wyglądu. Smartfon wygląda nieco jak Xiaomi Mi Mix 3, jeśli ten byłby na stałe rozsunięty. Na pewno jest długi, ale przez to osoby z mniejszymi dłońmi będą w stanie odpisać na wiadomość przy pomocy tylko jednej dłoni. Moim zdaniem wygląda to nieźle i na pewno lepiej, niż we flagowcu, którego bryła miała znacznie bardziej ostre krawędzie. Taki design Sony do mnie przemawia.

Fot. SlashLeaks

Fot. SlashLeaks

Z tyłu to już klasyka w wydaniu Sony. Tylny panel jest gładki i wydaje się nie być szklany. W rogu znajdziemy potrójny aparat, o którego specyfikacji nie iwmey nic. Sam czytnik zostanie prawdopodobnie umieszczony na bocznej krawędzi, co niewyraźnie widać na renderze. Japończycy nie są fanami skanera w ekranie i na ten moment nie wiemy nawet, czy flagowa Xperia 1.1 zostanie wyposażona takie rozwiązanie.

Jaka będzie specyfikacja?

Tutaj plotki wskazują jedynie na procesor, który ma być Snapdragon 765. To bardzo mocny układ, który w średniej półce kłania się jedynie SoC MediaTeka. Jednocześnie sprawia to, że są spore szanse na średniaka z 5G, choć to akurat chyba nie wpłynie pozytywnie na cenę urządzenia – wszyscy wiemy, jak japoński producent wycenia swoje średniaki. Mam nadzieję, że nie zabraknie przynajmniej 6 GB RAM, które stają się już przyzwoitym minimum w tej półce.

Nowa Xperia nie powinna rozczarować czasem pracy. Pojemność akumulatora ujawniona

Sony Xperia 9 mogła zadebiutować już na targach MWC 2020, ale ze względu na ich odwołanie nie wiemy nic pewnego o możliwe dacie debiutu.

Czego Ty oczekujesz od średniaka Sony Xperia 9?

Źródło

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *