Şok iddia! Apple, Samsung ve Huawei’yi geçerek 1 numara olacak – Teknolojioku

Hali hazırda akıllı telefon pazarındaki sevkiyat yükünü Three firma çekiyor. Samsung, Huawei ve Apple. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, uzun yıllardan beri en çok sevkiyat yapan akıllı telefon markası unvanını kimselere bırakmadı. Huawei ise bir süre önce Apple’ı geride bırakarak 2. sıraya tırmandı.

Apple ise belli bir pazar payı ile 3. sıradaki yerini korumaya devam ediyor. Muhtemelen Cupertino merkezli şirket mevcut fiyat politikasıyla müşteri kitlesini daha fazla genişletemeyecek. Dolayısıyla Apple’ın yüzde 15 ile 20 seviyelerinde gezinmesi muhtemel görünüyor.

Şok iddia! Apple, Samsung ve Huawei’yi geçerek 1 numara olacak

Lakin 5G teknolojisinin yaygınlaşması ile birlikte akıllı telefon pazarındaki dengeler tamamen değişecek.

Şu anda 5G pazarındaki liderlik koltuğu Samsung’un elinde bulunuyor. Fakat analistlerin hazırladığı rapora göre 2020’nin ikinci yarısında ilk Three tamamen değişecek.

Huawei Çin’deki satışların etkisiyle pazar payını yüzde 25 seviyelerine çıkartarak liderlik koltuğuna oturacak. Apple ise iPhone 12 satışları sayesinde yüzde 21.four pay ile ikinci sıraya yerleşecek. Samsung’un pazar payı ise yüzde 17.eight seviyelerine düşecek.

2021 ile birlikte Apple 5G tarafındaki pazar payını yüzde 24.2’ye yükselterek liderlik koltuğunu Huawei’den devralacak. Çinli üretici ise yüzde 22.2 pay ile ikinci sırada kalacak.

Samsung ise yüzde 15.1’lik pay ile üçüncü sıraya demir atmış olacak. Hatta Güney Koreli üreticinin Xiaomi’nin gerisine bile düşmesi söz konusu.

Ebette bunlar tamamen analistlerin raporlarına dayanan istatistikler. Lakin Apple’ın 5G pazarında lider olması çok da sürpriz olmayacaktır. Çünkü Cupertino merkezli şirket tüm iPhone 12 modellerinde 5G desteğine yer verecek. Haliyle bu durum satış rakamlarına da yansıyacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright Zitub.com 2020