Technicky zdatnější děti, nebo feťáci? Tradiční injekční stříkačky od počítačů zmizí – Novinky.cz

Teplovodivou pastu musel použít každý, kdo se někdy snažil vyměnit chladič v počítači – a je jedno, zda se bavíme o systému pro procesory nebo grafické karty. Teplovodivá pasta vyplňuje drobné nerovnosti mezi čipem a pasivní částí chladiče, díky čemuž výrazně zlepšuje účinnost chlazení.

Vzhledem k tomu, že to není žádná věda, pouští se do této činnosti zpravidla i náctiletí jedinci. Právě to se ale ukázalo být jako kámen úrazu. Rodiče, kteří počítačům tolik nehoví a teplovodivé pasty neznají, totiž své ratolesti podezřívali z braní drog.

Tradiční balení teplovodivých past.

Foto: Profimedia.cz

Co na tom, že injekční stříkačky s teplovodivou pastou nemají na konci žádné jehly, a tak by se v praxi tímto způsobem použít ani nedaly. Celá řada dětí byla podle analýzy společnosti Cooler Master vystavena výslechům ohledně návykových látek.

Právě proto se jeden z největších výrobců chladicích systémů pro počítače rozhodl změnit balení teplovodivých past. To má tak nyní podlouhlejší tvar a připomíná spíše nějaký zvýrazňovač.

Toto balení je ve výsledku také praktičtější, neboť umožňuje pokrýt tenkou vrstvou pasty větší plochu čipu, aniž by uživatel musel pastu nějak složitě rozmazávat. Právě s ohledem na tyto přednosti lze předpokládat, že společnost Cooler Master budou následovat i další výrobci a své pasty upraví podobným způsobem.

Injekční stříkačky tak možná již brzy ze segmentu chlazení úplně zmizí. A rodiče se alespoň nebudou obávat, že jsou jejich ratolesti feťáci…

Nové balení teplovodivých past.

Foto: archív výrobce

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright Zitub.com 2020