Ten smartfon Huawei nie potrzebuje Google, by być wyjątkowym. Specyfikacja robi wrażenie – gsmManiaK.pl

Zbliża się Huawei Mate X2, czyli kolejnego smartfona ze składanym ekranem mającego być rywalem dla Samsunga Galaxy Z Fold 2. Wiemy coraz więcej o jego niezwykłym wyświetlaczu i technicznej specyfikacji – warto będzie go kupić?

Rynek składanych smartfonów jest zdominowany przez Samsunga, który wziął sobie za cel otworzenie drogi do przyszłości – Koreańczycy przewidują, iż w najbliższych latach elastyczne telefony wzbiją się na wyżyny popularności, dlatego zainwestowali w nie wiele środków.

Przeróżne wydarzenia sprawiły, że dotąd Samsung walczył tak naprawdę sam ze sobą, gdyż jako jeden z nielicznych producentów wprowadzał swoje składaki do sprzedaży. Większość pozostałych twórców z Chin ograniczała się do lakonicznych prezentacji „za szybą”.

Nadciąga Mate X2 z wypasioną specyfikacją

Wyłamał się z tego tak naprawdę tylko Huawei, który zaprezentował modele Mate X i Mate Xs w polskiej sprzedaży, jednak nie odbiło się to szerokim echem w mediach. Teraz Chińczycy będą mieli kolejną szansę na sukces, gdyż na horyzoncie ukazał się Huawei Mate X2.

Jego specyfikację poznaliśmy już wczoraj i zapowiada się ona na bardzo solidną. Za wydajność i wszelkie operacje ma odpowiadać procesor Kirin 9000, czyli energooszczędna jednostka wykonana w procesie litograficznym 5 nm. Dodatkowo ten chip wyróżnia się mocnym układem graficznym poskramiającą nawet GPU Snapdragona 875.

Huawei Mate Xs / fot. gsmManiaK.pl

Huawei Mate Xs / fot. gsmManiaK.pl

 
SoC Mate X2 obsłuży też bardzo szybkie ładowanie o mocy 66 W, co pozwoli uzupełnić baterię w sensownym czasie. Ogniwo flagowca będzie też odpowiednio większe, gdyż na pokładzie znajdzie się ekran o przekątnej aż 8,three cala i wysokiej rozdzielczości.

Oczywiście smartfon nie umożliwi korzystania z usług Google, ale nawet z pakietem HMS możliwe jest uzyskanie dostępu do większości potrzebnych aplikacji, np. dzięki programowi PhoneClone. Niebawem powinniśmy poznać datę premiery smartfona, a następnie jego polską cenę.

Składany Huawei Mate X2 coraz bliżej. Co wiemy o specyfikacji?

Źródło

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright Zitub.com 2020