To nie żart: Honor ponownie wprowadza do sprzedaży… 1,5-roczny smartfon – gsmManiaK.pl

Huawei i Honor kombinują jak mogą, by pozostać w grze. Na rynek trafił Honor 9X Lite z usługami Google na pokładzie. Jak to możliwe? Honor skorzystał z pomysłu spółki-matki i ponownie zaprezentował smartfon, który znaliśmy wcześniej, wprowadzając raptem jedną zmianę. Poza tym, Honor 9X Lite to bliźniak… 1,5-rocznego Honora 8X.

Huawei, a co za tym idzie także i Honor, nie ma obecnie łatwego życia na rynku smartfonów. Odcięcie chińskiego producenta od usług i aplikacji Google przez Stany Zjednoczone mocno podcięły mu skrzydła.

Firma kombinuje, jak przetrwać kryzys. Huawei otwarcie mówi o tym, że rozwija własne usługi i sklep z aplikacjami, które zastąpią amerykańskie odpowiedniki. To jednak nie pomoże Chińczykom natychmiast, gdyż sporo pracy jeszcze przed nimi, a i klienci potrzebują czasu, by przyzwyczaić się do alternatywnych rozwiązań i przede wszystkim zaufa im.

W związku z tym Huawei i Honor wpadli na jeszcze inny pomysł i odświeżają znane nam wcześnie modele, a następnie wprowadzają je do sprzedaży, minimalnie zmieniając specyfikację. Ten sprytny trik pozwala na wgranie im usług Google, gdyż nowy i stary smartfon to w zasadzie jedno i to samo urządzenie, a różnice między nimi są subtelne.

Przykładowo, jakiś czas temu na rynek trafił Huawei P30 Lite New Edition, który od znanego nam Huawei P30 Lite (przypominam o promocji) różnił się tylko ilością pamięci operacyjnej i wewnętrznej oraz rozdzielczością kamerki selfie.

Debiutuje Honor 9X Lite. Specyfikację znamy doskonale

Honor postanowił postąpić podobnie – debiutujący właśnie w pakistańskiej przedsprzedaży Honor 9X Lite to tak naprawdę Honor 8X, tylko z aparatem głównym o rozdzielczości 48 MP (zamiast 20 MP), ułożonym w modnym obecnie stylu. Tyle z różnic.

Fot. Advance Store

Fot. Advance Store

Oznacza to, że specyfikację Honora 9X Lite uzupełniają: 6,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD+, dodatkowy obiektyw do zbierania informacji o głębi, układ Kirin 710, 4 GB RAM, 128 GB pamięci na pliki czy akumulator o pojemności 3750 mAh.

Honor 9X Lite pracuje pod kontrolą Androida 9 Pie z EMUI 9. Producent nie mógł zainstalować na start Androida 10, gdyż uniemożliwiłoby mu to zainstalowanie usług Google, które Honor 9X Lite posiada. Nowsza wersja systemu ma trafić na smartfon w przyszłości.

W tej sytuacji trudno nie uznać, że Honor wskrzesił 1,5-roczny smartfon i ponownie wprowadził go do sprzedaży.

Cena Honora 9X Lite

Fot. Advance Store

Fot. Advance Store

Cena Honora 9X Lite została ustalona na 31999 rupii pakistańskich, co daje nam niecałe 815 złotych. W prezencie producent dorzuca giftbox, w którym znajduje się m.in. kijek do selfie.

Nie wiadomo, czy Honor 9X Lite trafi do Polski, ale to całkiem prawdopodobne.

Źródło

News Reporter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X