Trapas Microsoftu v živom vysielaní! Dva skladacie mobily Surface Duo zlyhali počas prezentácie – Mobil.sk

Éra skladacích smartfónov prichádza a postupne sa k nej pridáva viac a viac výrobcov. Medzi prvými priekopníkmi je aj spoločnosť Microsoft s ich mobilo-tabletom s názvom Surface Duo, ktorý si však na jednej z prvých prezentácií neviedol práve najlepšie.

Microsoft Surface Duo je trochu iné skladacie zariadenie, než aké sme videli doteraz. Neponúka jeden ohybný displej, ale dve obrazovky spojené kĺbom, ktoré spolupracujú. Každá z nich má uhlopriečku 5,6 palcov a spolu tak ponúkajú 8,3 palcový rozdelený displej. Veľkosťou teda pripomína skôr menší tablet než mobil. Viac sa o ňom môžete dočítať v našom samostatnom článku.

zdroj: microsoft.com

Microsoft plánuje začať predávať Surface Duo až na konci tohto roka. Pred pár dňami organizoval konferenciu, na ktorej prezentoval jeho výhody vývojárom. Prednášku zároveň naživo vysielal online. Živé vysielania však majú jednu podstatnú nevýhodu – občas sa môže niečo pokaziť a už nikdy to nevrátite naspäť. To bol aj príklad Microsoftu. Jeho zariadenie totiž zlyhalo v priamom prenose a to nie raz, ale rovno dvakrát. 

Kevin Gallo, vedúci Windows Developer Platform, vysvetľoval ako fungujú dve osobitné obrazovky. Keď sa ale pokúsil presunúť Google Maps z jednej obrazovky na obe, aplikácia spadla. Displej následne prestal úplne reagovať. Gallo mal ale pripravený záložný plán. Z vrecka vytiahol druhé zariadenie Surface Duo a chcel pokračovať v prezentovaní. Po približne pol minúte však prestalo správne fungovať aj toto zariadenie. 

zdroj: Rafael Rivera | youtube.com

Zlyhanie dvoch zariadení v priamom prenose nie je práve najlepšia vizitka pre vývojárov. Microsoft sa preto rozhodol tento úsek konferencie natočiť znova a skladací mobil už fungoval bez problémov. Internet ale nezabúda. Vo videu vyššie si môžete pozrieť porovnanie pôvodnej, nevydarenej prezentácie s opakovanou.

Treba zopakovať, že Surface Duo sa začne predávať až na konci tohto roka. Microsoft má teda ešte niekoľko mesiacov na to, aby podobné problémy doladil a k zákazníkom dorazilo bezchybné zariadenie. My veríme, že sa mu to podarí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *